KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13846510

nr 1384 6510

Emil Ã…berg

(1864-1940), Sverige

Etsning, Signerad. Motivet: 32x44cm, yttermått inklusive ram: 51x66cm

Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 15 mars 2021
kl 20:31:39

Emil Ã…berg

Läs mer om Emil Ã…berg