KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15395187

nr 1539 5187

Einar Norelius

(1900-1985), Sverige

Etsning, "Den förtrollade grodan". Signerad, numrerad 38/310. Bildmått: 24x19,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm

Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 maj 2023
kl 18:26:29

8/5 18:21:29 1      Vinnande bud

Einar Norelius

Läs mer om Einar Norelius