KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10447192
nr 1044 7192
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Etsning, Eduard Wiiralt (1898-1954), Venernis-mou, 1932, signerad, motivet: 12x8
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 20 juni 2016
kl 18:35:15
2.000 kr
2.200 kr