Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7495409



*

nr 749 5409


Denis Stéen

(1929-2020), Sverige


Etsning, Denis Stéen (f. 1929), -85, 337/350, motivets mått: 18x30


Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 mars 2012
kl 17:37:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/3 12:49:37 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Denis Stéen

Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .

Läs mer om Denis Stéen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:28
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:33
  • 6053 Etsning
    Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:19
  • 6006 Etsning
    Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:10
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:05
  • 6572 Kopparstick
    Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:57




Ladda ner broschyr