KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16274232
nr 1627 4232
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 64/150, "vinter". Bildmått: 39x43 cm, yttermått inklusive ram: 68x70 cm
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 juni 2024
kl 19:40:20
100 kr
250 kr
Curt Hamne
Läs mer om Curt Hamne