KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914214

nr 1391 4214

Christian Due

(1925-2004), Sverige

Etsning, Christian Due (1925-2004), Sverige. "Italienskt landskap". Signerad, numrerad 49/50, daterad -68. Motivet: 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

Christian Due, dansk-svensk konstnär född 1925 i Roskilde, död i Uppsala 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 19 april 2021
kl 20:32:58

Christian Due

Läs mer om Christian Due