KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12826360

nr 1282 6360

Carl Locher

(1851-1915), Danmark

Etsning, Signerad, daterad 1900. Motivet: 33x54,5cm

Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:17:36

Carl Locher

Läs mer om Carl Locher