KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8692193
nr 869 2193
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Etsning, Axel Wallert (1890-1962), kvinna som skalar potatis, signerad. 1918, 10/ 50, motivet: 15x12
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:59:19
13/1 19:07:30
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert