KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14099479
nr 1409 9479
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1930. Bildmått: 25x29, yttermått inklusive ram: 42x49 cm
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:05:54
150 kr
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt
nr 1409 9479
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
måndag 2 augusti 2021 |
Arvid Fougstedt