Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12113008



*

nr 1211 3008


ETCHING

Arthur J F Bond (1888-1958), England. Vy över Blackfriars Bridge, England, London, signed. Subject: 25x17 cm,


Arthur J F Bond (1888-1958), England. Vy över Blackfriars Bridge, London, signerad. Motivet: 25x17 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday October 22 2018
at 20:03:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/9 14:33:04 1      150 kr
22/10 15:05:08 2      150 kr
22/10 15:05:08 1      150 kr (Robot)
22/10 15:05:22 2      200 kr
22/10 19:41:48 3      Vinnande bud
22/10 19:43:45 2      300 kr
22/10 19:43:45 3      350 kr (Robot)
22/10 19:46:48 2      400 kr
22/10 19:46:48 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Oct 22

Grafik

På Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som Mårten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador Dalí, Carl Johan De Geer, ...



Read more about Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur j f bond engelsk england etsning etsningar europa grafik london
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr