KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16795292

nr 1679 5292

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsningar, 2 st, Sommaräng & brobygge. Bildmått: 20x24 - 26x35 cm, yttermått inklusive ram: 41x41 - 48x55 cm. Signerad

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 februari 2025
kl 19:43:41

14/2 18:07:29 1      Vinnande bud

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind