Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 16108043



*

nr 1610 8043


Stig Borglind

(1892-1965), Sverige


Stig Borglind (1892-1965), Sweden. Blomsteräng. Signed, 18x19 cm, outer dimensions including frame: 40x32 cm. Signed,


ETCHING, Blomsteräng. Signerad, 18x19 cm, yttermått inklusive ram: 40x32 cm. Signerad


Stig Borglind, Swedish painter, graphic artist, born 1892, dead 1965.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday April 1 2024
at 20:11:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/3 20:39:37 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Stig Borglind

Stig Borglind, Swedish painter, graphic artist, born 1892, dead 1965.

Read more about Stig Borglind
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomsteräng etsning etsningar grafik stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr