Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 13229029



*

nr 1322 9029


Helmer MasOlle

(1884-1969), Sverige


Helmer MasOlle (1884-1969), Sweden. Signed, Modell, 1918. Subject: 30x22, 5,


ETCHING, Signerad, Modell, 1918. Motivet: 30x22,5


Helmer MasOlle, Swedish painter, born 1884, dead 1969.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday April 27 2020
at 20:23:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/4 22:40:15 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Helmer MasOlle

Helmer MasOlle, Swedish painter, born 1884, dead 1969.

Read more about Helmer MasOlle
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik helmer masolle modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr