KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13614036
nr 1361 4036
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 13/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 23 november 2020
kl 19:00:26
500 kr
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage