KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 16406170
nr 1640 6170
Stig Sellén
(f. 1924), Sverige
Collage, "Teknokrati". Signerad, pannå, yttermått inklusive ram: 48x101 cm
Stig Sellén, född 1924 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:11:47
2/9 17:51:57
Stig Sellén
Läs mer om Stig Sellén