KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage / blandteknik 16558458

nr 1655 8458

Lars Wellton

(1918-1992), Sverige

Collage / blandteknik, Signerad, med text, yttermått inklusive ram: 41x54 cm

Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.

Utrop:

600 kr

måndag 4 november 2024
kl 20:39:10

Lars Wellton

Läs mer om Lars Wellton