KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage / blandteknik 16558458
nr 1655 8458
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Collage / blandteknik, Signerad, med text, yttermått inklusive ram: 41x54 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
600 kr
måndag 4 november 2024
kl 20:39:10
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton