KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Christina roos 12071009
*
nr 1207 1009
Christina Roos
(f. 1959), Sverige
"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Utrop:
3.000 kr - 4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 18:35:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:44:50
1
2.200 kr
2.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
13/9 18:46:02
1
2.800 kr
24/9 12:05:31
2
2.800 kr
24/9 12:05:31
1
2.800 kr (Budbetjänt)
24/9 12:21:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes är en välgörenhetsauktion i samarbete mellan Diabetes Wellness Sverige och Metropol där ett antal konstnärer skänkt egna verk till förmån för forskning i kampe ...
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl på papper akvarell akvareller bakom ramen baksidan av bilden christina roos svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:58
-
8462 Akvarell
Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Utsikt mot Sö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:25
-
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:12
-
7276 Blyerts
Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Stadsmotiv. Signe..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:07
-
7075 Färgkrita
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:40
*
Christina Roos
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
nr 1207 1009
Christina Roos
(f. 1959), Sverige
"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Utrop: | 3.000 kr - 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:44:50 | 1 | 2.200 kr |
2.400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
13/9 18:46:02 | 1 | 2.800 kr |
24/9 12:05:31 | 2 | 2.800 kr |
24/9 12:05:31 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
24/9 12:21:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes är en välgörenhetsauktion i samarbete mellan Diabetes Wellness Sverige och Metropol där ett antal konstnärer skänkt egna verk till förmÃ¥n för forskning i kampe ...Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl på papper akvarell akvareller bakom ramen baksidan av bilden christina roos svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:58 -
8462 Akvarell
Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Utsikt mot Sö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:25 -
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:12
-
7276 Blyerts
Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Stadsmotiv. Signe..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:07 -
7075 Färgkrita
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:40