MÖBLER / Skåp & hyllor / Chiffonjé 10368291
nr 1036 8291
Chiffonjé
Alm, längd: 107 cm, djup: 45 cm, höjd: 130 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 maj 2016
kl 18:43:31
9/5 16:42:26
150 kr
9/5 18:38:32
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor