KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 3842386
*
nr 384 2386
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Bengt Lindström, 26/80, 71x54
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2005
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 384 2386
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Bengt Lindström, 26/80, 71x54
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2005 |
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



