KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 8873444
*
nr 887 3444
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 1988, 76/90, bladets mått: 67x51
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2014
kl 19:31:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 10:47:22
1
200 kr
14/4 19:14:34
1
Vinnande bud
14/4 19:24:57
2
150 kr
14/4 19:26:32
2
250 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Alain Soucasse
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
nr 887 3444
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 1988, 76/90, bladets mått: 67x51
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/4 10:47:22 | 1 | 200 kr |
| 14/4 19:14:34 | 1 | Vinnande bud |
| 14/4 19:24:57 | 2 | 150 kr |
| 14/4 19:26:32 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



