Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 8873226



*

nr 887 3226


Brickor

2 st, nysilver, längd: 62, diameter: 41


Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 april 2014
kl 18:48:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/4 15:42:48 1      100 kr
13/4 18:43:37 2      150 kr
13/4 21:57:36 3      200 kr
14/4 00:52:37 1      250 kr
14/4 09:45:10 4      350 kr
14/4 18:26:48 5      500 kr
14/4 18:32:31 6      450 kr
14/4 18:32:43 6      600 kr
14/4 18:35:38 5      800 kr
14/4 18:38:42 6      800 kr
14/4 18:39:07 6      900 kr
14/4 18:43:04 5      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr