![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 8078196
*
nr 807 8196
Bricka
pläter, England, längd: 61
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 18:27:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 18:22:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
6221 Bord med plåtb..
omkring 1900, diameter: 45, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:43
*
Bricka
Kondition: slitage
nr 807 8196
Bricka
pläter, England, längd: 61
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 18:22:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
6221 Bord med plåtb..
omkring 1900, diameter: 45, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49 -
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:43