KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Bokillustration 16034028
nr 1603 4028
Tippan Nordén
(f. 1943), Sverige
Bokillustration, Till Barbro Beck-Friis bok "Borta bra men hemma bäst", ej signerad. Bildmått: 18x16 cm, yttermått inklusive ram: 32x26 cm
Tippan Nordén, svensk bildkonstnär född 1943.
måndag 4 mars 2024
kl 20:47:36