FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Book case 14609040
nr 1460 9040
BOOK CASE
1940s, elm wood. Length: 120, width: 27 cm, height: 76 cm, wear.
1940-tal, Alm. Bredd: 120, djup: 27 cm, höjd: 76 cm
Condition: slitage
SEK 600
Monday April 11 2022
at 19:59:59
300 kr
150 kr
200 kr (Robot)
500 kr
400 kr
450 kr (Robot)
500 kr
500 kr (Robot)
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor
BOOK CASE
Condition: slitage
nr 1460 9040
BOOK CASE
Condition: slitage
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 600 |
Monday April 11 2022 |
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)