KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 10844635

nr 1084 4635

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Blyertsteckning, Einar Jolin (1890-1976), 'Lagge' (Einar Lagrelius), Sign 1924, bladets mått: 35x25. Proveniens Einar Jolin

Kondition: slitage

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 23 januari 2017
kl 20:44:58

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin