KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14367027
*
nr 1436 7027
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 17:13:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om David Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning david wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om David Wallin
nr 1436 7027
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 17:13:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
David Wallin
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om David Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning david wallin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



