KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 13098372
nr 1309 8372
Ben Bianchi
(1934-1996), USA
Blyertsteckning, Signerad, daterad -74. Blyerts på smörpapper, oramat löst blad, 35x42 cm
Ben Bianchi, amerikansk bildkonstnär född 1934, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2020
kl 19:28:18
22/2 11:46:40