ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawings 13846458
*
nr 1384 6458
GRAPHITE DRAWINGS
4 pcs, Carl Johansson. Sheet: 27x17, 5cm, unframed, oramade lösa blad, en är signerad.
4 st, Carl Johansson. Bladets mått: 27x17,5cm, oramade, oramade lösa blad
Condition: en är signerad.
Estimate:
600
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday Mars 15 2021
at 18:30:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/3 00:06:24
1
300 kr
12/3 08:52:54
2
450 kr
12/3 17:59:46
1
500 kr
12/3 18:24:32
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckningar carl johansson vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
GRAPHITE DRAWINGS
Condition: en är signerad.
nr 1384 6458
GRAPHITE DRAWINGS
4 pcs, Carl Johansson. Sheet: 27x17, 5cm, unframed, oramade lösa blad, en är signerad.
4 st, Carl Johansson. Bladets mått: 27x17,5cm, oramade, oramade lösa blad
Condition: en är signerad.
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday Mars 15 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/3 00:06:24 | 1 | 300 kr |
| 12/3 08:52:54 | 2 | 450 kr |
| 12/3 17:59:46 | 1 | 500 kr |
| 12/3 18:24:32 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckningar carl johansson vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



