Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 15773522



*

nr 1577 3522


GRAPHITE DRAWING

Svenrobert Lundqvist (1940), "Mikael och MÃ¥rran". Signed. Image dimensions: 45x33 cm, outer dimensions including frame: 67x52,


Svenrobert Lundqvist (1940), "Mikael och Mårran". Signerad. Bildmått: 45x33 cm, yttermått inklusive ram: 67x52 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday November 13 2023
at 20:40:29


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts svenrobert lundqvist teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr