KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 14377134

nr 1437 7134

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Blyerts, "Stettin, Tyskland". Signerad, daterad 1901. Bildmått: 14x12, yttermått inklusive ram: 42x32 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 december 2021
kl 20:43:37

11/12 06:26:13 1      Vinnande bud

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman