ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 15816200
*
nr 1581 6200
GRAPHITE DRAWING
unidentified artist. Houses. Signed. Image dimensions: 23x31 cm, outer dimensions including frame: 39x46,
Oidentifierad konstnär. Hus. Signerad. Bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Droit De Suite
Estimate:
500
Auction date:
Monday November 27 2023
at 20:11:48
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts hus teckning vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
GRAPHITE DRAWING
nr 1581 6200
GRAPHITE DRAWING
unidentified artist. Houses. Signed. Image dimensions: 23x31 cm, outer dimensions including frame: 39x46,
Oidentifierad konstnär. Hus. Signerad. Bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Auction date: |
Monday November 27 2023 |
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts hus teckning vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



