KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17428097
nr 1742 8097
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Blyerts, "skator och kattunge". Signerad. Bildmått: 29x18 cm, yttermått inklusive ram: 50x34 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 november 2025
kl 19:30:04
23/11 10:28:49
100 kr
24/11 19:03:48
Mosse Stoopendaal
Läs mer om Mosse Stoopendaal