KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17428097

nr 1742 8097

Mosse Stoopendaal

(1901-1948), Sverige

Blyerts, "skator och kattunge". Signerad. Bildmått: 29x18 cm, yttermått inklusive ram: 50x34 cm

Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 24 november 2025
kl 19:30:04

23/11 10:28:49 1      100 kr
24/11 19:03:48 2      Vinnande bud

Mosse Stoopendaal

Läs mer om Mosse Stoopendaal