KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16747258

nr 1674 7258

Maria Röhl

(1801-1875)

Blyerts, Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 1846, Porträtt av notarien i Svea Hovrätt Louis du Rees. Bildmått: 17x14 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm

Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 27 januari 2025
kl 20:40:43

Maria Röhl

Läs mer om Maria Röhl