KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17454419
nr 1745 4419
Ernst Norlind
(1877-1952), Sverige
Blyerts, 3 st, Ernst Norlind (1877-1952), Sverige, Signerad, yttermått inklusive ram: 24x31
Ernst Norlind, svensk målare och grafiker född 1877 i Vellinge, död 1952.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 december 2025
kl 20:33:38
1/12 17:05:16
Ernst Norlind
Läs mer om Ernst Norlind