KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12914073

nr 1291 4073

Erik Jönsson

(1893-1950), Sverige

Blyerts, Landskap. Signerad, daterad 1944. Motivet: 32x39 cm

Kondition: slitage, fläckar

Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.

Utrop:

500 kr

måndag 25 november 2019
kl 18:37:57

Erik Jönsson

Läs mer om Erik Jönsson