KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12498241
nr 1249 8241
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Blyerts, Einar Wallquist (1896-1985), Same. Signerad, daterad -81. Motivet: 35x26 cm
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 april 2019
kl 19:04:05
20/4 00:35:54
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist