KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13117296
nr 1311 7296
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Blyerts, Man, Signerad. 47x27 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 mars 2020
kl 19:35:40
28/2 20:05:18
Einar Nerman
Läs mer om Einar Nerman
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta