KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15803594

nr 1580 3594

Blyerts

Axel Nilsson (1889-1981), Sverige. Porträtt av Maj Jerndahl. Signerad, daterad 1920, Utställd på Stockholms Stadsmuseum "Smedsudden 1970". Bildmått: 42x26 cm, yttermått inklusive ram:

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 november 2023
kl 20:32:28