KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7383561

nr 738 3561

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Blyerts, Allan Egnell (1884-1960), relief, signerad, 1904, 55x47

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 januari 2012
kl 19:00:35

30/1 18:11:35 1      Vinnande bud

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell