KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7383561
nr 738 3561
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Blyerts, Allan Egnell (1884-1960), relief, signerad, 1904, 55x47
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 januari 2012
kl 19:00:35
30/1 18:11:35
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell