KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15539058
nr 1553 9058
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blyerts, "Cuba Rosa", monogramsignerad. Bildmått: 16x10,5, yttermått inklusive ram: 26x20 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:28:58
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström