KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15539058

nr 1553 9058

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Blyerts, "Cuba Rosa", monogramsignerad. Bildmått: 16x10,5, yttermått inklusive ram: 26x20 cm

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 31 juli 2023
kl 18:28:58

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström