KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknink 8772624
*
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:42:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 14:22:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:14
*
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 14:22:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:10 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:14