KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14521035
nr 1452 1035
Timo Solin
(f. 1947), Sverige
Omslingrande par. Signerad, daterad -06. Blandteknik, bildmått: 26x45, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Kondition: vikskador
Timo Solin, svensk skulptör och målare född i Tammerfors i Finland 1947.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:03:58
26/2 12:01:31
- Klassiska
28 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Timo Solin
Läs mer om Timo Solin