KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15758812
nr 1575 8812
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Signerad, blandteknik, "två skråpukar hänger och dinglar", pannå, 72x48, oramad
Kondition: färgbortfall
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:55:37