KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13591497
nr 1359 1497
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Blandteknik, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Häst. Signerad. Motivet: 19x23cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Utrop:
500 kr
måndag 9 november 2020
kl 20:46:46