KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7677129
nr 767 7129
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), Komposition, motivets mått: 36 x 43 ca
Kondition: slitage, skador
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 juli 2012
kl 18:24:51
3/7 15:11:26
100 kr
16/7 16:19:26
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman