KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14177471
nr 1417 7471
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Siri Derkert (1888-1973), Sverige, tillskriven. Aktstudie. Ej signerad. Blandteknik, akvarell och färgkrita på papper, ca 172x240, yttermått inklusive ram: 180x245 cm
Kondition: ej examinerad ur ram, viskador, slitage
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
15.500 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:48:22
7.000 kr
7.200 kr
7.400 kr
7.400 kr
7.400 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
8.200 kr
8.400 kr
10.000 kr
8.800 kr
9.000 kr (Budbetjänt)
9.600 kr
9.800 kr (Budbetjänt)
10.000 kr
10.000 kr (Budbetjänt)
11.000 kr
11.000 kr
11.000 kr (Budbetjänt)
11.500 kr
12.000 kr
15.000 kr
14.000 kr
14.500 kr (Budbetjänt)
15.000 kr
15.000 kr (Budbetjänt)
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert