KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8906011
nr 890 6011
Simon Sörman
(1905-1963), Sverige
Blandteknik, Simon Sörman (1905-1963), Kustlandskap, signerad s. s-m, 37x58, glasad
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 28 april 2014
kl 18:04:51
300 kr
350 kr