ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 4652392
*
nr 465 2392
Blandteknik
Lenght: ()
Sign, Landskap, 23 x 31
Estimate:
100
Auction date:
Tuesday May 1 2007
at 17:33:53
- Specialauktion
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
7080 MIXED MEDIA
2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 18:59
-
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:03
-
6402 MIXED MEDIA
Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:12
*
Blandteknik
nr 465 2392
Blandteknik
Lenght: ()
Sign, Landskap, 23 x 31
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Auction date: |
Tuesday May 1 2007 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
7080 MIXED MEDIA
2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 18:59 -
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:03 -
6402 MIXED MEDIA
Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:12



