KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9058079
nr 905 8079
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Blandteknik, Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, signerad. 1931
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 augusti 2014
kl 19:23:58
11/8 18:28:01
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström