KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8996037
nr 899 6037
Reinhold von Rosen
(1894-1961), Sverige
Blandteknik, Reinhold von Rosen (1894-1961), åker, signerad. 1932, motivet: 26x55
Reinhold von Rosen, svensk målare och grafiker född 1894, död 1961.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 juni 2014
kl 18:37:44
8/6 21:22:48
Reinhold von Rosen
Läs mer om Reinhold von Rosen